FANDOM


Čunin Ispiti su prilike da nindže ranga genina postanu čunini.Do Trećeg šinobi rata Skrivena Sela su držala sama sopstvene ispite.Nakon rata ispiti su bili otvoreni za sva Sela.To je popravljalo odnose medju selima.

Genin ne mora da pobedi meč da bi postao čunin ,najbolji primer je Šikamaru Nara koji je predao meč prve runde protiv Temari ali je ipak postao čunin jer je dokazao da je sposoban

Poznati ispiti

Samo u Selu Lišća

Selo lišća je održalo sopstvene Čunin Ispite za vreme Trećeg Šinobi rata.Genini su učestvovali u sastavu od tri čoveka.Tri faze nisu bile održavane jedna za drugom nego su takmičari imali vremena za oporavak izmedju faza

Prva Faza

Nepoznata.

Druga faza

Druga faza je bila održana u Šumi Smrti i sastojala se od borbi između timova.Treći Hokage i vođe timova su posmatrali borbe.

Poznate borbe

Tim koji se sastojao od Ibikia Morinoa, Hajatea Gekoa i Tokare protiv Tima Oročimaru (Anko Mitaraši, Kabutov učitelj, Nepoznati Hjuga)

Tim Minato (Kakaši Hatake, Obito Učiha, Rin Nohara) protiv Tima Čoza (Maito Gai, Ebisu, Genma Širanui)

Finale

FInale se sastojalo od borbi jedan na jedan

Poznate borbe

Maito Gai je porazio Obitoa Učihu

Kakaši Hatake je porazio Maito Gaija.Kakaši je uspešno postao čunin

Održano u Selu Lišća

Na početku Prvog dela Selo Lišća je održalo jedne godišnje Čunin ispite.Genini su ulazili na ove ispite u timu od tri čoveka.Pre prve faze Kotecu Hagane i Izumo Kamizuki su maskirani u genine obeshrabrivali mnoge učenike.

Selo Broj Učesnika (Manga) Broj Učesnika (Anime)
Selo Lišća 87 72
Selo Peska 30 30
Selo Kiše 21 21
Selo Trave 6 15
Selo Vodopada 6 12
Selo Zvuka 3 3
Ukupno 153 153
  • Genin iz Sela Meseca je vidjen u prvoj fazi

Prva faza

Instruktor je bio Ibiki Morino, vodja Anbu odreda za ispitivanja i mučenja.Prva faza se sastojala od testa sa 10 pitanja koji je trajao jedan sat.Prvih 9 pitanja su bila previše teška pa su medju sve genine ubačena dva čunina koji su znali odgovore.Cilj prvih 9 pitanja testa je bio da sam nadješ put da bi dobio potrebne informacije.45 minuta nakon početka testa učesnici su dobili upozorenje da ako ne odgovore tačno više nikada neće imati pravo da učestvuju na Čunin ispitima a ako odustanu sledeće godine opet će imati pravo da učestvuju.Jedino je Naruto Uzumaki u naletu besa rekao da neće nikad odustati od svog sna i da je spreman da zauvek ostane genin.Tačan odgovor je ustvari bio njihova odluka da se suoče sa 10-im pitanjem.

Pravila

1.Svakom polagaču je na početku ispita dato 10 poena.Pismeni deo ispita sastoji se od deset pitanja.Svako pitanje nosi jedan poen.Za svako neodgovoreno pitanje oduzima se po jedan poen.Ispit je dudukcionog tipa

2.Ispit je timski orijentisan

Drugim rečima, svi timovi počinju s trideset poena i njihov prolazak zavisi od poena koje će zadržati na kraju ispita.

3.Svaki put kad neko bude bio uhvaćen u varanju, oduzeće mu se dva poena.

4.Polagači koji izgube sve svoje poene zbog varanja ili ukoliko ne odgovore ni na jedno pitanje, imaće nula poena i pašće ispit zajedno sa svojim timom

Učesnici Selo ishod
Tim 7 Selo Lišća Prošli
Tim 8 Selo Lišća Prošli
Tim 10 Selo Lišća Prošli
Tim Gai Selo Lišća Prošli
Tim Baki Selo Peska Prošli
Tim Dosu Selo Zvuka Prošli
Tim Kabuto Selo Lišća Prošli
Tim Oboro Selo Kiše Prošli
Tim Šigure Selo Kiše Prošli
Hoki Selo Vodopada Prošli
Manabu Akado Selo Lišća Prošli
Sukimijev tim Selo Lišća Diskvalifikovani
Komazuov tim Selo Peska Diskvalifikovani
Suiujev tim Selo Kiše Diskvalifikovani
Samidareov tim Selo Kiše Diskavlifikovani
Džimeijev tim Selo Lišća Diskvalifikovani
Tim Komugi Selo Lišća Odustali
Hoseijev tim Selo Lišća Odustali
Nedžiri Selo Peska Nepoznato

Druga Faza

Druga faza se održala u Šumi Smrti.Instruktorka je bila Anko Mitaraši.Cilj ispita je bila da genini pokažu svoju sposobnost preživljavanja ida u roku od 5 dana u kulu koja se nalazi 40 kilometara od svake kapije donesu dva svitka, Svitak Neba i Svitak Zemlje.Ako neko od članova tima bude bio ubijen ili ne bude bio u stanju da nastavi njegov tim automatski biva eliminisan.Pre početka svaki genin mora da potpiše saglasnost mora da potpiše saglasnost u slučaju smrti.Zabranjeno je otvaranje bilo kog svitka.U slučaju otvaranja svitka pre ulaska u toranj u centru šume nindža višeg ranga bi onesvestio nindže koje su to uradil.Ako neki od timova izgubi svoj početni svitak i dalje nije eliminisana.Svakim danom postaje sve teže pronaći potreban svitak.

Tim Baki je oborio prethodan rekord time što su stigli do tornja sa oba svitka za samo 97 minuta.

Kapija Tim Selo Početni svitak Ishod
3 Toicujev tim Selo Lišća Nebo Pali
4 Kavakijev tim Selo Peska Nebo Pali
6 Tim Baki Selo Peska Zemlja Prošli
8 Tim Šigure Selo Kiše Nebo Ubijeni od strane Gare
10 Kjubeov tim Selo Lišća Nebo Pali
12 Tim 7 Selo Lišća Nebo Prošli
15 Šioreov tim Selo Trave Zemlja Ubijeni od strane Oročimarua
16 Tim 8 Selo Lišća Nebo Prošli
17 Masaov tim Selo Lišća Zemlja Pali
19 Džujarijev tim Selo Peska Zemlja Pali
20 Tim Dosu Selo Zvuka Zemlja Prošli
21 Mekabuov tim Selo Lišća Nebo Pali
23 Tim Kegon Selo Vodopada Zemlja Pali
24 Tonbijev tim Selo Lišća Zemlja Pali
25 Šigerijev tim Selo Trave Zemlja Pali
26 Mebačijev tim Selo Lišća Nebo Pali
27 Tim 10 Selo Lišća Nebo Prošli
29 Tim Oboro Selo Kiše Nebo Pali;Poraženi od strane Tima 7
30 Kavazuov TIm Selo Kiše Nebo Pali
32 Gentin tim Selo Zvuka Zemlja Pali
34 Kugirijev tim Selo Lišća Zemlja Pali
35 Masaguov tim Selo Peska Nebo Pali
37 Judačijev tim Selo Kiše Zemlja Pali
38 Tim Kabuto Selo Lišća Zemlja Prošli
41 Tim Gaj Selo Lišća Zemlja Prošli
44 Nezumijev tim Selo Kiše Nebo Pali
?? Tim Šibire Selo Lišća Zemlja Pali;Otvorili Svitak previše rano

Preliminarne Runde

Preliminarne runde su održane zato što je previše genina prošlo drugu fazu.Preliminarne runde su se sastojale od mečeva jedan na jedan čiji je sudija bio Hajate Geko.Pre početka bilo ko od učesnika je mogao da odustane od daljeg takmičenja, nindža koji je odustao je bio Kabuto Jakuši

Meč Sukobljeni Ishod
1 Saske Učiha protiv Joroi Akado Saske Učiha
2 Šino Aburame protiv Zaku Abumi Šino Aburame
3 Kankuro protiv Misumi Curugi Kankuro
4 Sakura Haruno protiv Ino Jamanaka Nerešeno
5 Tenten protiv Temari Temari
6 Šikamaru Nara protiv Kin Cuči Šikamaru Nara
7 Naruto Uzumaki protiv Kiba Inuzuka Naruto Uzumaki
8 Hinata Hjuga protiv Nedži Hjuga Nedži Hjuga
9 Rok Li protiv Gara Gara
10 Dosu Kinuta protiv Čodži Akimiči Dosu Kinuta

FInalne Runde

FInalne runde su se održale mesec dana nakon preliminarnih rundi. Sudija je bio Genma Širanui (umesto Hajatea koga je ubio Baki).Iako je napravljen turnir čak iako budeš ispao u prvoj rundi i dalje možeš da postaneš čunin.Specijalni gosti su feudalni gospodari koji su odlučivali ko je dovoljno sposoban da postane čunin.

Šikamaru je prvo trebao da se bori protiv Dosua ali je njega ubio Gara pa se Šikamaru odmah borio sa Temari.

Oročimaruov napad na Selo Lišća je prekinuo borbu izmedju Saskea i Gare.Prvobitni plan je bio da se GAra pretvori u Šukakua tokom borbe sa Saskeom i da izazove haos u Selu Lišća.

Jedino je Šikamaru Nara promovisan u čunina nako što je Cunade postala 5. Hokage

Prva Runda Druga Runda Finale
Naruto Uzumaki protiv Nedži Hjuga Naruto Uzumaki protiv prekinuto prekinuto
Saske Učiha protiv Gara
Šino Aburame protiv Kankuro Šino Aburame protiv Temari
Šikamaru Nara protiv Temari

Ujedinjeni izmedju Sune i Konohe

U animeu su Suna i kohoha održali Čunin ispite tokom perioda izmedju 1. i 2. dela.Pravila su bila ista kao i za prethodna.Prvi cilj je bio da Konoha povrati svoju reputaciju.Drugi skriveni cilj da namame Akacki gde bi Gara bio mamac

Selo Broj učesnika
Konohagakure 72
Sunagakure 27
Takigakure 15
Amegakure 6
Kusagakure 3
Ukupno 123
  • Jedan nindža iz Otoa je kratko viđen tokom prve faze

Prva faza

Instruktor prve faze je bio Šikamaru Nara.Prva faza je bila pisani test.Tokom testa članovi tima su bili raspoređeni u 3 sobe.Na testu je bilo 3 pitanja.Cilj ovog testa je bila provera koliko se članovi tima dobro poznaju jer da bi prošli dalje njihov ukupan rezultat mora da bude 100

Osim ova tri pitanja bilo je i 4. pitanje koje je bilo trik-pitanje koje je glasilo kog člana svog tima bi žrtvovali u misiji.Trik pitanje je bilo jer ako bi napisali nečije ime ne bi prošli dalje.Jer nindže moraju da budu dovoljno sposobne za prolazak u srugu fazu.Komunikacija je bila dozvoljena

Tim Soba 1 Soba 2 Soba 3 Selo Ishod
Tim Adžisai Suiren Fujo Adžisai Amegakure Prošli
Tim Ameno Šisio Kodži Ameno Sunagakure Prošli
TIm 10 Čodži Akimiči Ino Jamanaka Sakura Haruno Konohagakure Prošli
Tim Fu Kegon Fu Joro Selo Vodopada Prošli
Tim 9 Nedži Hjuga Rok Li Tenten Konohagakure Prošli
Tim Kazami Selo Trave Prošli
Tim Komugi Konohagakure Prošli
Tim 8

Konohagakure Prošli
Tim Gođi ?? ?? ?? Sunagakure Prošli
Tim Macuri Sunagakure Prošli
Tim Sađin Sunagakure Pali
Tim Saja ?? ?? ?? Sunagakure Prošli
Tim Šibire Konohagakure Prošli
Tim Šira Sunagakure Prošli
  • Tim Saja je prvi put prikazan tokom drugog ispita raspored članva po sobama nije poznat a članovi su bili Mamuši ,Sana i Saja
  • Isti slučaj je i za Tim Gođi.Članovi ovog tima su Dacuđi, Gođi i neimenovani član

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.